вівторок, 24 квітня 2018 р.

У Дніпрі звітували про культуру. Звіти_наживо

20 квітня на “51 телеканалі” відбулася пряма трансляція другої програми з циклу “Звіти_наживо”. Цього разу суспільний мовник висвітлював питання культури, освіти та спорту у Дніпропетровській області. Гостем був заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів м.Дніпро Олександр Шикуленко. До якого наші глядачі могли звернутися зі своїми питаннями у соцмережі за хештегом #Запитай_Шикуленка, або зателефонувавши до студії у прямий ефір.


“У нас у Дніпрі значна кількість не тільки культурних закладів: комунальних, обласних, державних, але й самостійних культурних місць, точок та закладів, які за своїм культурним рівнем мають величезну значущість, вони у всіх на вустах“, — зазначив пан Шикуленко. 


Також він розповів, що серед культурних заходів організованих міською владою, особливо гордиться фестивалем “Джаз на Дніпрі”, на який було запрошено зірок світового рівня.

“Ми проводимо велику кількість фестивалів. Наприклад “Мапет - фест” — фестиваль міжнародного класу на який приїздять митці з усієї Європи”, — розповів заступник мера. Також нагадав про торішній день міста, який було виведено на більш високий культурний рівень та пообіцяв, що цього разу ця подія стане ще грандіознішою. 


Пан Шикуленко розповів, що у Дніпрі є програма “Місто художників”. А відповідаючи на питання глядача розповів, що міською владою у вересні буде проведено міжнародний книжковий форум 2018. На який будуть запрошені видавництва, автори та блогери, які працюють у сфері літератури. Його планують провести у стилі тогорічного фестивалю блогерів, який також планують провести і в цьому році.


Щодо патріотизму, то було згадано про фестиваль “Пісні народженні в АТО”.


Від журналіста Ольги Фоменко надійшло питання, чи дійсно вартість навчання у музичних школах міста зросте с 210 грн до 1200 грн для тих дітей, які не будуть визнані талановитими. На що пан Шикуленко відповів негативно, але далі пояснив, що найближчим часом класи, які не наберуть шістьох учнів будуть закриті, а у популярних класах оплата все ж таки збільшиться. Таким чином міська влада намагається добитися, щоб гроші з приватних уроків викладачам йшли у бюджет школи. Тим не менш діти-сироти, діти з інвалідністю, Чорнобильці та діти з малозабезпечених сімей навчатимуться безкоштовно, як і зараз.


Через те, що зоною відповідальності Олександра Шикуленка є не тільки культура, наостанок все таки піднялося питання зміни системи харчування у дошкільних закладах. Основним поштовхом до цієї зміни були масові порушення зберігання та використання продуктів у дитячих садках. На даний час від закупівлі продуктів до приготування займаються спеціальні фірми, які виграли тендер. Кінцевим етапом є схвалення меню завідуючою дитячим садочком та батьківським комітетом. Також є інспектори, які постійно перевіряють якість наданої послуги. Більше того, раз на два тижні батьківський комітет може змінювати меню.


“Ми стикнулись із тим, що багато директорів дитячих садочків влаштовують своїх близьких подруг“, — так розпочав свою відповідь Олександр Віталійович, на питання яким чином у дитячому садочку замість плавця навчатиме плаванню дітей музичний керівник, якій сімдесят п’ять років і не вміє плавати. “Кадрове питання це виключно компетенція керівника навчальним закладом”, — підвів підсумок заступник міського голови. Але в цьому конкретному питанні обіцяв розібратись.


“Батьківський комітет — наша зброя”, — зазначив пан Шикуленко продовжуючи тему того, хто може впливати на кадрові питання у навчальних закладах. Та розповів, що нині батьківський комітет може впливати на більшість процесів у школах та садочках.


Так пройшли чергові Звіти_наживо. Нагадаємо, що ця програма покликана дати відповіді на нагальні питання мешканців області змінивши застарілий формат підготованих заздалегідь виступів посадовців на інтерактивне інтерв’ю у прямому ефірі.


Такі інтерактивні звіти заплановані щомісяця до кінця року за актуальними на цей час темами:

Травень — організація оздоровлення дітей 


Червень — ремонт доріг 


Липень — голови ОТГ, мери малих міст


Серпень — реформа освіти


Вересень — медична реформа


Жовтень — початок опалювального сезону


Листопад — бюджети міст


Грудень — звіти мерів обласних центрів за 2018 рік.

Подивитись програму можна тут.