пʼятниця, 27 квітня 2018 р.

Громадська наглядова рада при СБУ напередодні 9 травня закликає утриматися громадян від провокацій

Напередодні 9 травня Громадська наглядова рада при СБУ виступила із зверненням до громадян. Активісти просять не порушувати правопорядок і утриматися від використання забороненої комуністичної символіки під час святкування Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Про це на прес-конференції ІА "МОСТ-ДНЕПР" повідомив голова громадської ради Олег Мороз.

"Напередодні свята хочеться кожному нагадати, що у Дніпрі напевно немає такої сім'ї, яка не відчула б гіркоту втрат у Другій світовій війні. Кожна сім'я зазнала втрат. У наш час теж йде війна. Кожен чоловік встає і захищає свою Батьківщину, як би вона не називалася. Раніше це був Радянський Союз, зараз - Україна. Тому хотілося б призвати до толерантного відношення до наших ветеранів", - сказав Олег Мороз.


Член громадської ради Геннадій Войтов призвав громадян утриматися від провокацій під час святкування.


"Не варто забувати, що на цьому святі будуть присутніми друге, третє покоління, які брали участь у військових діях. Це люди, які пройшли Афганістан і люди, що пройшли через АТО. Ті, хто зіткнувся з цим, мають свої свіжі рани і ятрити їх провокаційними діями неправильно. Треба поважати закон і жителів країни, в якій ти живеш. У свою чергу, у відповідь на можливі провокації реагувати не варто", - сказав він.


Голова громадської ради Олег Мороз нагадав, що використання Георгіївської стрічки в Україні несе адміністративну відповідальність:


"В Україні заборонена комуністична і інша, насаджувана країною-агресором, символіка. Георгіївські стрічки заборонені законом. Людей тих, що використовують цю і іншу заборонену символіку, правоохоронці і активісти затримуватимуть, доставлятимуть у відділення поліції, де складатимуться протоколи про порушення і далі суд визначить, порушила закон ця людина ненавмисно або з метою провокації, а також визначатиметься покарання", - відмітив він.