понеділок, 26 березня 2018 р.

Звіти_наживо запущені успішно із Олександром Санжарою на “51 телеканалі”

23 березня на дніпровському регіональному мовнику Суспільного - “51 телеканалі” — стартував проект команди UA: СУСПІЛЬНЕ МОВЛЕННЯ та громадського руху ЧЕСНО #Звіти_наживо. Це унікальний формат програми, де місцеві посадовці звітують перед громадськістю про свою роботу у прямому ефірі. Глядачі мали змогу завчасно поставити своє питання у соцмережі Facebook та зателефонувати під час програми. “51 телеканал” не надає майданчик для піару посадовців в ефірі. Суспільне створює умови об’єктивного і реального висвітлення роботи місцевої влади. 

Першим в інтерактивному звітуванні взяв участь секретар міської ради Дніпра - Олександр Санжара. Трансляція велася не тільки на телеканалі, а також на Радіо Дніпро та сторінці “51 телеканалу” на Facebook. Для тих хто впустив можливість подивитись перший випуск Звітів_наживо у Дніпрі у прямому ефірі є запис програми на нашому сайті.

Редакція програми завчасно зібрала найбільш гострі для міста питання від відомих місцевих журналістів, із коментарів дніпрян у Facebook. Також глядачі дзвонили у студію у прямому ефірі.

Так перше питання від глядача стосувалося аеропорту. “Чи не стануть містяни заручниками ситуації у разі домовленості з харківським інвестором про реконструкцію терміналу?” - також запитала журналістка “9 каналу”. Пан Санжара пояснив про необхідність реконструкції, бо дніпровський аеропорт наразі невзмозі виконувати необхідні дії, навіть порівняно з сусідніми обласними центрами. Ми дізналися, що участь у домовленості з інвестором бере не тільки попередній власник, а й міська рада. На сьогоднішній день документи знаходяться у розробці, тому чіткої відповіді ми не отримали.

Далі обговорення не обійшлося без проблеми “Нового мосту”. Так секретар дніпровської міської ради визнав провину міської ради у популізмі: ”Усі фахівці казали, що ремонт мосту займе не менше двох років, але ми пообіцяли за рік.” У проблемах з тендером, недоброчесними підрядниками та первинним будівником, за словами пана Санжари, винуваті попередники. Наразі підрядника, який заробляв на якості матеріалів, готують до суду, а тендер на ремонт “Нового мосту” знову відкритий. Так питання “Коли відремонтують міст?” залишається відкритим.

У зв’язку з погодними умовами та великою кількістю снігу, виникло питання, що з ним робити. Тут секретар відповідав як простий громадянин, адже це не його профіль.

”Брати лопати, або наймати машину для вивезення на плавіння, — запропонував пан Санжара. — Бо комунальники з двомісячною нормою снігу, яка випала за добу, ніяк не впораються”.

Відповідаючи на питання наступного глядача Олександр Санжара розповів про основні положення траспортної реформи. Він особисто відповідає за розробку електронного квитка, у якого буде кілька рівнів цін. Пріоритети реформи встановлені так, що першочергово налагоджується робота комунального транспорту, а вже потім маршрутних таксі. Вже зараз запущено два нових тролейбусних маршрути: на “Сокіл” та “Сонячний”. 

Хто вирішив реконструювати саме центральні квартали, а не віддалені райони міста, які знаходяться у гіршому стані? “Всі рішення у міській раді приймаються колегіально” - заявив пан Санжара. Та розповів, що рішення зробити гарним центр міста обумовлене кількома факторами. Місто стане більш привабливим для інвесторів та місцевих жителів, які так чи інакше приїздять до центру. “Все рівно всі невдоволені, все рівно всім не вистачає грошей. Наше завдання знайти баланс і зробити щось хороше” - сказав секретар. 

Дніпро зайняло 385 місце серед 447 по відкритості наших комунальних підприємств у рейтингу оприлюдненому міністерством фінансів. Тобто відкритості майже немає, а це є порушенням закону. Як міська рада планує вирішувати це питання? На це питання Санжара відповів, що треба комунальників якось до звітів стимулювати. Були і звільнення, і позбавлення премій, але це мало допомогло. Треба знаходити кращих керівників на комунальні підприємства.

Закінчили розмову з секретарем дніпровської міської ради нагадуванням, що проект Звіти_наживо продовжується та у грудні ми будемо раді бачити у студії мера Дніпра Бориса Філатова. Чекатимемо на його звіт перед громадянами у прямому ефірі 51 телеканалу.

Тож дивіться продовження Звітів_наживо щомісяця у прямому ефірі регіональних філій НСТУ. Такі інтерактивні звіти заплановані до кінця року за актуальними на цей час темами:

Березень — мери/голови ОДА (за минулий рік)

Квітень — департаменти культури

Травень — організація оздоровлення дітей 

Червень — ремонт доріг 

Липень — голови ОТГ, мери малих міст

Серпень — реформа освіти

Вересень — медична реформа

Жовтень — початок опалювального сезону

Листопад — бюджети міст

Грудень — звіти мерів обласних центрів за 2018 рік.