середа, 21 лютого 2018 р.

День рідної мови

21 лютого – Міжнародний день рідної мови. Цю дату визначено на 30-ій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО у жовтні 1999-го року, де було наголошено про важливу роль мови у розвитку освіти, культури, суспільства та формування нації. 

Міжнародний день рідної мови був встановлений з метою вшанування пам'яті загиблих захисників бенгальської мови у Республіці Бангладеш, де 21-го лютого 1952 року розстріляли студентів-демонстрантів. 

В Україні цей день відзначають з 2002-го року, коли Президент України підписав відповідне розпорядження про відзначення Міжнародного дня рідної мови. Згадують цю дату з метою популяризації та зміцнення української мови, як державної, та сприяння вільного розвитку інших мов. За даними Всеукраїнського перепису населення станом на 2001-й рік кількість населення нашої країни становила 48 з половиною мільйонів осіб. Українську мову вважали рідною майже 68% населення України. Російську мову – 29% населення. Частка "інших мов", які були вказані як "рідна", становила майже – 3 %.