пʼятниця, 4 серпня 2017 р.

Дитинство за межею

   30 дітей з аутизмом залишилися без допомоги спеціалістів, через закриття центру, який надавав їм необхідну реабілітацію. Чому так сталося?
   Олена Борисівна зі своїм сином Андрієм відвідували дитячий центр соціальної адаптації дітей з аутизмом з моменту його відкриття, і тепер у зв’язку з припиненням роботи їм більше немає куди йти, адже хлопцю вже 27 років, а в такому віці в центри для реабілітації не приймають, та і в подібних закладах є чимало недоліків, зазначає жінка.
   В цьому ж центрі в соціальній реабілітації Андрія були значні успіхи. 
   Центр для дітей з аутизмом та іншими психічними розладами «Детство за гранью»  успішно працював на базі благодійного фонду 5 років. Тепер же, у зв’язку з подорожчанням цін на комунальні послуги, грошей батьків та благодійних внесків не вистачає навіть на заробітні плати спеціалістів, тому центр довелося закрити.
   Пані Лідія зазначає,  ще на початку літа, коли центр був вже на межі закриття, почала звертатися до керівництва міста з проханням допомогти, проте відповіді поки не отримали.
   Також пані Лідія зверталася й до обласного центру соціальної реабілітації для дітей-інвалідів, там 30-тьом дітям, які залишилися без допомоги спеціалістів пішли на зустріч і пообіцяли прийняти їх до себе.
   Проте й тут є певні обмеження, наприклад для дітей після 18 років.
   На даний момент діти знаходяться вдома, проте вже з 15 серпня їх обіцяють прийняти до нового центру.