середа, 9 серпня 2017 р.

Лежачий протест

   Досить нас вбивати. В центрі міста відбувся лежачий протест велосипедистів. Вони закликали водіїв бути обережнішими на дорогах та поважати всіх учасників руху.
   Протест велосипедистів пройшов у Дніпрі. Водії цього види транспорту під гаслом «досить нас вбивати» зібралися на площі Героїв Майдану. Сама по собі акція – це «лежачий протест», що символізує тіла збитих на дорозі. Ідею проведення цього заходу організатори та активісти запозичили у Франції. Продібні акції вже відбулися в Херсоні та Хмельницькому.
   Метою акції, зазначають організатори, є нагадування водіям, що велосипедисти теж є повноцінними учасниками дорожнього руху, крім цього - це своєрідне звернення до чиновників, зі вказівкою на те, що наше місто зовсім не облаштоване для цього виду транспорту. Також організатори наголошують, що статистика ДТП за участі велосипедистів в Україні збільшується з кожним роком.
   Сьогодні до акції долучився і Петро, говорить, що наважився на цей вид транспорту не так давно, проте все ж вирішив, що це швидше та інколи навіть надійніше.
   Підтримали протест сьогодні й ті, хто вже постраждав на дорозі. Олексій розповідає, що з моменту ДТП пройшло вже пів року, проте наслідки й досі дають про себе знати.
   На акцію приходили навіть з дітьми, адже попереджати малечу про безпеку на дорозі  - обов’язок батьків.
   Також організатори планують офіційне звернення до чиновників, аби нарешті привернути увагу до проблеми та зменшити сумну статистику.