пʼятниця, 11 серпня 2017 р.

Безпека у спеку

   Прохолодні напої, кондиціонери та льодяний душ – усім цим українці намагаються врятуватися від перегріву. Впродовж останніх двох місяців  на Дніпропетровщині майже не спадає спека.
Періодично стовпчик термометра сягає позначки +38 у тіні. Та лікарі говорять, нерідко люди, намагаючись охолодитися, роблять тільки гірше, та можуть завдати шкоди власному здоров’ю.  Як правильно поводити себе під час спеки, аби не опинитися на лікарняному ліжку?
   Майже +40 у тіні, на сонці – ще більше. Містяни скаржаться, від спеки не сховатися. Лікарі говорять, найбільш тяжко у таку погоду маленьким дітям, людям похилого віку та тим, хто має проблеми із серцево-судинною системою. У спеку медики радять більше часу проводити у тіні, біля водойм, або ж у прохолодних приміщеннях. Також, варто вживати достатню кількість рідини.
   Натомість, дніпровці діляться - охолоджуватися намагаються хто як може. Розповідають про власні методи.
   Та лікарі говорять, нерідко найпопулярніші способи охолодження можуть призвести до хвороби. Найчастіше, кажуть, люди припускаються таких помилОк:
   Причиною хвороби може стати і кондиціонер. Медики зазначають – різниця температури між охолодженим приміщенням і вулицею повинна бути не більшою за 5-7 градусів. Також важливо очищувати кондиціонер від пилу.
   Слід звернути увагу і на раціон харчування. Дієтологи кажуть, аби організму людини було простіше переносити спеку, потрібно дотримуватися  певних правил. 
   Фахівець зі здорового способу життя ділиться, варто добре снідати та вечеряти. А ось в обід, тобто у той час, коли температура повітря досягає максимальної позначки, краще обійтися легким перекусом. Дієтолог доповнює, є продукти, від яких в літку потрібно відмовитися взагалі.
   За прогнозами синоптиків, вже за півтора тижні в області стане прохолодніше. Та поки що – люди продовжують страждати від спеки. Лікарі радять стежити за станом власного здоров’я, та у разі потреби – звертатися до медзакладу.