пʼятниця, 4 серпня 2017 р.

Нові тролейбуси

   Вперше за 25 років. У Дніпрі запустили новий тролейбусний маршрут під номером 14-ть. Від вул. Глінки до житлового масиву Сонячний. А курсуватимуть ним тролейбуси з автономним рухом. Одними з перших пасажирів нового маршруту стала і наша знімальна група.
   Відтепер на схемі тролейбусних маршрутів Дніпра з’явився новий номер – чотирнадцятий. Він з’єднає центр з житловим масивом сонячний.
   Враховуючи те, що на самому житловому масиві ніколи не було контактної мережі для руху електротранспорту, місто придбало два сучасних тролейбуси з автономним ходом. Коли завершуються дроти, машина опускає роги та переходить на живлення акумуляторів, яких вистачає на 15 км руху.
   Дніпровські ж рогаті є екологічно чистими на сто відсотків – кажуть представники департаменту транспорту. Вони рухаються виключно на електриці акумуляторів, які заряджаються від контактної мережі, навіть під час руху. Тому коли завершать ремонт нового мосту, тролейбуси зможуть скоротити інтервал руху, який наразі, за словами транспортників, складатиме 20 хвилин.
   На думку представників електротранспорту, рогатий має всі зручності сучасних тролейбусів: кондиціонер, низька підлога та пандуси для людей з особливими потребами.  Автономний рух не несе в собі ніяких додаткових складнощів – кажуть водії. А сам процес роботи на нових машинах проходить набагато комфортніше.
   Два тролейбуси Т-203 з білоруським кузовом та збіркою ПІВДЕНМАШУ обійшлись місту у більш ніж 15 з половиною мільйонів гривень. Наразі це тестова закупівля, кажуть чиновники. Якість роботи машин оцінюватимуть в різні пори року, після чого вирішать чи варто оновлювати тролейбусний парк саме цими екземплярами.