середа, 16 серпня 2017 р.

Притулок для хвостатих

   У Дніпрі будують Дім для кІшок. Волонтери говорять, подібного будинку немає ні в області, ні в Україні. Зводять двоповерховий притулок на зібрані кошти  волонтерів та благодійників. Наразі будівництво призупинено, через брак коштів.
   У дворі, де зводять КІшкин дім, метушня. Найгабаритніша серед живності  – Загадка, її привезли з Полтавщини. Історію кожної тварини знає волонтер Олеся.
   Свинку Пепу приніс у зубах на подвір’я волонтерів безхатній пес. Вона набрала вагу, але Пепі нема чого боятися – у цьому дворі тварин не їдять, їм допомагають. За словами волонтерів, люди нерідко позбавляються літніх тварин.
   Кількох таких покинутих ветеранів бачили і ми. Багіра у волонтерів мешкає вже п’ять років. Господарів їй навряд чи знайдуть, собака в літах, ще й хворіє на цукровий діабет. Собаки охороняють будівництво будинку для котів. Як у старому доброму мультфільмі на території будівництва дому для друзів  - всі у справах.
   Над проектом притулку працювали волонтери зі стажем, консультувалися з ветеринарами. Перший поверх – карантинний, у ньому будуть мешкати тварини з вірусними інфекціями. «Надія для безнадійних»  - так називають будинок, в якому на рік отримуватимуть допомогу приблизно тисяча тварин.
   Другий поверх – планують для здорових киць, буде навіть ігровий центр. Зроблено багато, але коштів бракує, тому звертаються до тих, хто може допомогти. Наразі у волонтерів по квартирах, дачах та сараях рятують 900 кішок та котів, в тому числі травмованих, у деяких  по 50 і більше тварин. Гарячу лінію відключили, бо  хвостатих  вже немає куди розміщати. Притулок треба добудувати до холодів, сподіваються на небайдужих, адже до яких тільки чиновників не зверталися – допомоги волонтерам не надали.
   Один із майбутніх мешканців притулку – цей британець, який шукає господарів. Коту приблизно 8 років. У компанії таких як він, покинутих безхатченків,  почувається непогано і очікує дім, в якому обв’язково знайдеться місце і йому.