пʼятниця, 7 липня 2017 р.

Реконструкція памятника Красносельському

   Понад десять років без реконструкції. Пам’ятник відомому архітектору Олександру Красносельському встановили у вісімдесятих та згодом вандали розібрали його на частини. Про необхідність реконструкції місцеві митці говорили неодноразово та все даремно.
Про Красносельського згадали лише у 2017-му. На честь 140-ї річниці від дня народження архітектора у парку 40-річчя визволення Дніпропетровська Перемоги, де знаходиться могила  архітектора, провели святкування та обговорили план відновлення пам’ятника.
   Будинок Ілліча, Дитячий світ та центральний універмаг - найвідоміші проекти Олександра Красносельського. Він народився у родині лікаря та по стопам батьків не пішов. Усе життя присвятив архітектурі. Загалом на його рахунку близько двох сотень проектів. Свою руку доклав і до розбудови Катеринослава.
   Архітектор Олександр Красносельський запроектував найвідоміші будівлі нашого міста. А це близько тридцяти споруд. Більшість з яких занесена до державного  реєстру пам’яток архітектури. Та є й ті, що вберегти не вдалося. Їх знесли, аби збудували сучасний торговельний комплекс.
   До кінця життя митець жив та працював у Катеринославі. Поховали архітектора у парку «40 річчя  визволення Дніпропетровська». Пам’ятник Олександру Леонтійовичу звели гранітний. Прикрасили його бронзовою стрічкою та портретом архітектора. Над проектом працював Євген Амосов. Розповідає, наразі зберегти пам’ятник у належному стані не вдалося
   В першу чергу вандалів привабив дорогий кольоровий метал. Євгеній Васильович пояснює, для того аби історія не повторилась, цього разу в оздобленні використовуватимуть інші матеріали.
   Сьомого липня в день народження Красносельського, біля колони, що лишилася від пам’ятника, зібралися історики, архітектори та представники місцевої влади. Останні пообіцяли – реконструкції бути.
   Архітектори говорять, загалом реконструкція триватиме не більше двох місяців та головне, що б бодай цього разу гроші знайшлися. Кажуть, порожні обіцянки вже набридли, тож чекають на дії.