середа, 5 липня 2017 р.

Ремонт електротранспорту

   Проїзд у електротранспорті  Дніпра подорожчає. Зараз квиток коштує півтори гривні  і це найдешевша ціна в Україні. Поки що вона тримається завдяки щомісячним дотаціям міського бюджету на користь КП «Дніпровський електротранспорт». В подальшому їх планують скасувати.
Підніматиметься вартість проїзду у процесі капітального ремонту тролейбусів та трамваїв, який стартував на початку року. Щоб зекономити, навіть, запустили власне виробництво гумових деталей.
   Гумові деталі для електротранспорту в Україні майже не виготовляють. А у  КП «Дніпровський електротранспорті» відкрили такий цех. Що це таке і як виглядає трохи розповів працівник цеху.
   Їх не доводиться замовляти. А тому витрати на ремонт у середньому  на рік скорочуються на півмільйона гривень. Сам транспорт ремонтують у сусідньому цеху. Тут стоять пусті кузови. Одну одиницю до купи складають за місяць. Витрачають на неї від 700 тисяч до мільйона гривень. Ось вже є два оновлені трамваї, які незабаром вийдуть на колії. В них замінені вікна. Старих сидінь у салоні немає, натомість нові, більш витривалі. Застосували енергоощадні технології і не тільки.
   Наступний капремонт оновленому електротранспорту знадобиться років через 10.  Він готовий  працювати вже в липні. Жовтий трамвай курсуватиме на вісімнадцятому та дев’ятнадцятому маршрутах.  Червоний на чотирнадцятому та п’ятому. Що ж до проїзду, ціна згодом виросте майже вдвічі.
   Строки підвищення вартості поки що не визначені. Міський голова не виключає, що це може статися вже восени.