четвер, 27 липня 2017 р.

Шахраї

   Ошукані в Інтернеті. Щодня дніпряни продають, купують чи обмінюють щось у всесвітній павутині. Таким попитом на онлайн угоди користуються кібер злочинці. 
   Автівка, техніка та одяг. У всесвітній мережі Он-лайн товари можна знайти на будь який смак та гаманець. Як правило такі покупки швидкі, зручні та економні, тому про можливий ризик люди не рідко забувають. Відтак наприклад замість омріяного телефону отримують декілька камінців.
   Та полюють в Інтернеті не лише за довірливими покупцями. Продавці також не рідко потрапляють на гачок аферистів. Цього літа Аліна вирішила продати сукню, яку шила на замовлення для конкурсу краси. Оголошення розмістила на одному із сайтів. Своє вбрання оцінила у 4 тисячі гривень. Клієнтів чикати довго не довелося. За два дні зателефонували буцім то з Бердянського весільного салону.
   Та грошей Аліна так й не отримала. Натомість, їй зателефонував шахрай, що назвавшись представником Приватбанку. Псевдо працівник пояснив – переказ завис. Для того аби отримати гроші  потрібно перевести аналогічну суму на картку, яку він продиктував. Після переказ нарахують на картку єдиним платежем.
   На цьому шахраї не зупинилися. Попросили переказати усі гроші, що є на картці. Пояснили просто – мовляв таку складну операцію потрібно провести з більшою сумою.
   Зателефонувати на номер шахраїв спробували і ми. Номер –  й досі активний.
   По допомогу дівчина звернулася до правоохоронців. У поліції кажуть, такі випадки не поодинокі. Підтверджують інформацію і у Приватбанку.  Працівники вкотре нагадують, їхні оператори не просять переказати гроші, або ж здійснювати будь які операції з карткою. Також вони не запитують ваші особисті данні.
   Для того аби не потрапити до лап телефонних шахраїв варто завжди перевіряти інформацію. Для цього можна зателефонувати на гарячу лінію банку або сходити до відділення.