середа, 21 червня 2017 р.

День біженця

      Двадцятого червня у всьому світі відзначають день біженця. У Дніпрі про нього теж не забули. Аби привернути увагу як до проблем біженців, так і внутрішньо-переміщених осіб провели спеціальну акцію – висадили дерева.
   Дніпро – не те місто, що дало прихисток біженцям з інших країн. Тим не менше домівку тут знайшло чимало внутрішньо-переміщених осіб. Двадцять п’ять лип,  двадцять п’ять кленів, а ще три горобини біля хреста злуки. Представник ООН Шерзод Заіржанов пояснює, місце для висадки цих дерев обрали не випадково.
   Це дуже символічно, що цей захід проходить саме біля хреста соборності, хреста злуки України. Це дає змогу показати, що переміщені особи також є українцями, частиною населення цієї країни і всі ми їх підтримуємо.
   Від початку воєнних дій на сході України пройшло вже близько трьох років, а проблем у людей, що під пострілами тікали прихопивши із собою лише найнеобхідніше ще залишилося чимало.
   Юлія надає правову допомогу для переселенців. Ділиться, тільки за останні п’ять місяців до правозахисної організації, в якій працює жінка звернулося близько дванадцяти тисяч переселенців.
   Тетяна Гладкова – одна з переселенок. Сподівається, акція буде корисною для як для переселенців, так і для інших містян.
   Тетяна пояснює, за ці роки, що переселенці живуть у Дніпрі вирішити питання з постійним житлом майже нікому з них не вдалося. Розчарована жінка і тим, що гальмують з заселенням людей і до тимчасового житла.
   До висадки дерев долучилися і діти, що знаходилися поблизу – вони відвідують табір спільноти етнічних німців. Рідні декого з них в минулому теж мусили стати біженцями.
   Михайло вже спробував власні сили. Ділиться, садити дерева виявилося нескладно.
   День біженця відзначають і у іншим містах України – поділилися організатори. Заходи підкреслили, мають різні форми, та одну мету – захистити права цих людей.