четвер, 15 червня 2017 р.

Студенти і гуртожитки

   Працюй в бригаді будівельників, або – виселяйся. Саме на такі ультиматуми та «рабські» умови проживання в гуртожитках скаржаться деякі студенти дніпровських вишів. Мовляв, їх змушують ремонтувати та прибирати будівлю. Зокрема, мова йде про один з гуртожитків національного гірничого університету.
   Денис – мешкає у гуртожитку НГУ. Ділиться, всі студенти при заселенні отримують по 40 годин господарських робіт. Якщо свої обов’язки виконуєш не сумлінно, або порушуєш правила – кількість цих годин можуть збільшити.
   Хлопець говорить,  за те, що не встиг відпрацювати всі години господарських робіт – його змушують ремонтувати гуртожиток.  Проблема у тому, каже студент, що дати цих робіт збігаються  з учбовими годинами. Тобто, це заважає навчанню. Якщо правила не виконувати, каже Денис, із гуртожитку його виселять.
   Для того, аби роз’яснити ситуацію йдемо до гуртожитку. Місцеві студенти говорять, дійсно – тут прийнято і чергувати, і відпрацьовувати господарські години. У підтвердження цього – графік чергувань на стіні. Та обурюють такі правила далеко не всіх.
   Керівництво гуртожитку каже, правила проживання для студентів прописані у статуті закладу. Перед заселенням кожен студент ознайомлюється із документом.
Такий документ створений на підставі наказу міністерства освіти і науки України.

Студент, який проживає у гуртожитку, зобов'язаний:
     - знати і виконувати Правила внутрішнього розпорядку;
     - підтримувати чистоту і порядок у своїх кімнатах  та  місцях
загального   користування,   брати  участь  у  всіх  видах  робіт,
пов'язаних із самообслуговуванням;

   Роз’яснюють у гуртожитку і порядок відпрацювання у будівельній бригаді.
   А ось щодо виселення – кажуть, це роблять тільки за систематичні порушення. Саме у цьому гуртожитку, на пам’яті директора студентського містечка, був тільки один такий випадок. Таке рішення приймає спеціальна комісія.