середа, 7 червня 2017 р.

Боротьба за газ

   Встановлення загальнобудинкових лічильників газу у Дніпрі не залишається без конфліктів. Люди вимагають встановити індивідуальні  у кожну квартиру згідно закону «Про забезпечення комерційного обліку природного газу». Проте постачальник послуги все одно встановлює загальнобудинкові вузли обліку.
Теж посилаючись на той самий закон, в якому таке положення прописано не зовсім чітко. Встановлення загального лічильника в одному з будинків на житловому масиві Тополя-1 вдарило по кишенях його мешканців.
   Мешканці 13-го будинку, що на житловому масиві Тополя-1 отримали квитанції за газ з космічними сумами. Такі квитанції отримали всі мешканці будинку, крім тих, хто має індивідуальні лічильники. Чому нарахування почалося саме  в цьому місяці, споживачі не знають. Кажуть, при встановленні лічильника не отримали жодних документів від постачальника газу.
   Мешканці мають намір звертатися до суду та відстоювати свої права. Вважають, що було порушено не тільки процедуру встановлення лічильника.
   Від мешканців стало відомо, що на даний момент лічильник зняли та передали на перевірку. А квитанції «обнулили». Проте газу взагалі можуть позбавити, якщо перешкоджати встановленню лічильника. Показовим прикладом  був випадок  на проспекті Гагаріна 136, коли мешканці залишились без блакитного палива.  Люди звернулися у поліцію. І згодом газ їм підключили.
   Проте мешканці будинку №136, що по проспекту Гагаріна та інші, хто опинявся в подібній ситуації, відвоювали газ не назавжди.
   Індивідуальні лічильники газу встановлюватимуть у тих будинках, які вже забезпечені ними більш, ніж на 50 відсотків. У законі чітко не прописано, що індивідуальним лічильником мають забезпечити кожну квартиру. У квітні на розгляд Верховної Ради було подано проект «Про внесення змін до Закону України», де чітко прописувався пункт щодо забезпечення споживачів газу саме індивідуальними лічильниками.  Але проект затвердили частково. А цей пункт оминули.