четвер, 8 червня 2017 р.

Палити чи ні?

   Вибір між пагубною звичкою та здоровим способом життя вільний зробити кожен мешканець планети. За інформацією всесвітнього фонду здоров’я легенів, наразі у світі палить кожна третя повнолітня людина. Приблизно такий відсоток населення курить і в Україні. І якщо курці свій вибір роблять усвідомлено, то інші ж – страждають від негативного впливу тютюну. Адже любителів цигарок можна зустріти чи не у кожному куточку Дніпра.
   Курці усюди. Люди палять на зупинках, в парках, на дитячих майданчиках. Дніпровці, які не мають пагубної звички скаржаться – заважає тютюновий дим.
   Центр та спальні райони Дніпра просто заставлені кіосками з цигарками. На тютюнових виробах – попередження, щодо шкоди куріння. Проте, на жодній пачці не вказано, де саме можна палити. Ситуацію роз’яснюють чиновники. Так, згідно рішення міської ради від 23 березня 2016-го року, палити не можна в жодному з громадських місць Дніпра.
   Контролюють те, як містяни дотримуються законів патрульні поліцейські. Максимум, що світить курцю за таке правопорушення – штраф 170 гривень. Ступінь покарання вирішує суд.
   Та чи реально курити, та не порушувати закон? У постанові міської ради, що датована ще березнем 2016-го говориться, що у Дніпрі вже повинні були облаштувати місця для куріння.
   Тож допоки, спеціально відведених місць для паління в Дніпрі немає, а поліцейські просто не встигають карати усіх правопорушників. Люди продовжують палити, і роблять це майже усюди. Натомість, урядовці боротьбу  зі  шкідливою звичкою вестимуть  власними методами.    Так, до 2024-го року цигарки повинні будуть здорожчати в кілька разів. А саме, Україна повинна поступово збільшити вартість акцизу на сигарети до 90 євро за 1000 штук. У 2017-му цей податок в країні сягне лише 21-го євро.