понеділок, 3 квітня 2017 р.

Безкоштовні ліки

   «Доступні ліки» в аптеках міста. Згідно з постановою Кабінету Міністрів цьогоріч українці отримуватимуть компенсацію за деякі медичні препарати. На це  з головного кошторису країни виділили 500 мільйонів гривень. Державна програма працює в усіх містах України з першого травня.
   Отримати безкоштовні медичні препарати зможуть пацієнти з серцево - судинними захворюваннями, бронхіальною астмою та діабетом. Для цього потрібно звернутися до сімейного лікаря та пройти попередній медичний огляд. Після вже з рецептом звернутися до аптеки. Препарати зі списку безкоштовних  виписуватимуть лише у комунальних закладах міста.
   Подібну програму в нашій країні вже запускали  у 2012 - 2014 –му.  Три роки тому  її призупинили через недостатнє централізоване фінансування. Медики кажуть, цьогоріч сподіваються, що історія не повториться. Додають у будь-якому випадку перевірити своє здоров’я та звернутися до спеціалістів зайвим не буде.
   Наразі далеко не всі аптеки Дніпра уклали  договір на участь у цій програмі. Спеціалісти запевняють, процес гальмує - недосконала система компенсації та недовіра підприємців. Також наголошують на тому, що пацієнти зможуть отримати далеко не всі необхідні препарати.
   Медики кажуть, запрацює система чи ні - наразі невідомо. В одному вони переконані, перевірити своє здоров’я та звернутися до лікаря за консультацією, варто. Адже попередити –  краще аніж лікувати.