четвер, 13 квітня 2017 р.

Зберігаємо традиції

   У Будинку мистецтв вчетверте пройшла культурно-мистецька акція “ Створи свою писанку до Великодня ”.
   Маленька Кіра сьогодні вперше взяла у руки писачок і вже створила власну писанку. Дівчинка каже, що їй дуже сподобалось і тепер вона буде ділитись надбаними знаннями.
   Навчали писанкарству майстрині з різних куточків нашої області. Захід провели для школярів, аби малеча зацікавилась і продовжувала традиції  пращурів. Під час майстер-класу багато дітей навчились створювати свої власні писанки і дізнались про Великодні символи. 
   Коли роботу з розпису було закінчено, діти прикрасили писанкове дерево власними виробами.
   Шкаралупу обрядових яєць археологи знаходили ще на розкопках  цивілізацій, що існували більше 4х тисяч років тому. Найдавніші знахідки належать єгипетським та нубійським культурам. В Україну писанка прийшла зі скіфами. Багато зі стародавніх візерунків майстри використовують і сьогодні.
   Створити писанку з власним візерунком може кожен бажаючий. Існує багато технік: крашення, дряпання, декупаж. Своїми секретами з написання ділиться майстриня.
   Перед початком роботи треба видалити середину яйця, а далі можна навести контури олівцем чи одразу починати роботу з писачком. Нагрітим воском малюйте візерунки, опускайте у різні фарби та створюйте власноруч подарунки до Великодніх свят.