понеділок, 10 квітня 2017 р.

Гуртожитки для переселенців

   У Дніпрі триває процес вирішення питання щодо гуртожитків для вимушено-переміщених осіб. На облаштування яких Європейський Союз виділив кошти ще два роки тому. Будівлі мають нежитловий статус, а тому вселення туди людей неможливе. Тим часом, пусті помешкання починають руйнуватися. Як вирішуватимуть цю проблему?
   Пані Людмила два роки тому виїхала із Горлівки. Згадує, залишати рідний дім дуже не хотілося, та жити під обстрілами вже не було жодних сил.
   Тож, Людмила, разом зі своєю родиною, вимушена була покинути рідне місто. Переїхали вони до Дніпра. На перший час оселилися у родичів, у невеличкій квартирі. Умови тут, зізнається жінка, жахливі.
   Родина дуже сподівалась, що довго жити у таких умовах не доведеться. Адже їм пообіцяли надати місце у гуртожитку для переселенців. Якого вони і досі чекають. Адже гуртожитки для вимушено-переміщених осіб, на облаштування яких Європейський Союз виділив півтора мільйона євро, ще два роки тому, досі не можуть здати в експлуатацію. У будівлях зробили ремонт, завезли туди необхідну техніку та меблі. Але забули перевести їх у житловий фонд. А у помешкання, що перебуває у нежитловому фонді, згідно із законом, не мають право заселити людей. Тим паче, що в такому разі, ціна на електроенергію буде за виробничим тарифом.
   З часом, вже відремонтовані гуртожитки по-трохи руйнуються.
   Але все це, запевняє чиновник, можна відремонтувати. Головне – вирішити питання із переведенням будівлі з нежитлового фонду у житловий. Нині, каже, над цією проблемою працюють. Та коли люди зможуть нарешті оселитися у гуртожитку – поки невідомо.