пʼятниця, 31 березня 2017 р.

Інтернет – як мережа для коoрдинації дій наркоділків

   Сьогодні будь-яка людина може купувати або продавати найрізноманітніші товари через всесвітню павутину. Такими можливостями користуються і розповсюджувачі наркотичних засобів. Свій товар вони рекламують прямо на вулицях міста, залишаючи на стінах графіті електронні адреси точок реалізації зілля. Як на це реагують правозахисники, та як з цим самотужки борються небайдужі громадяни?
   Солі, спайси, метамфітаміни та багато чого іншого. На стінах та парканах городянам пропонують різноманітний асортимент наркотиків на будь-який смак. Купити зілля можна через інтернет.
   Найбільше небезпечних інтернет-посилань розміщено біля навчальних закладів та гуртожитків.  Людині потрібно тільки зайти в інтернет та ввести електронну адресу.
   Та як не намагаються співробітники поліції протидіяти наркоділкам, менше реклами від цього не стає. Її розміщують навіть на приватних магазинах. Ми зайшли до одного з таких, та поцікавились  - чи відомо продавцеві що саме написано на фасаді магазину.
   Володимир – мешканець Дніпра, вирішив самотужки боротись із зовнішньою рекламою наркотиків. Разом зі своїми друзями він інколи виходить у так звані рейди. Хлопці знаходять  рекламу наркотиків та замальовують її.
   За один такий рейд, десь раз на тиждень, хлопці замальовують від 40 до п’ятдесяти написів. Володимир розповідає, що долучаються до цього руху і люди з інших міст.
   Поліція займається виявленням самих наркоділків, а небайдужі городяни замальовують посилання на точки збуту зілля. Та будь-то смертоносна реклама, чи просто розмальована негідниками стіна – залишається відкритим питання до комунальних служб. Чому стіни будівель  обласного центру у занедбаному стані, хто повинен слідкувати за чистотою міста?