неділя, 26 березня 2017 р.

Їх визнали

   Тридцятьом військовим присвоїли статус бійців-добровольців. За рішення проголосували 77 депутатів на сесії облради – 24-го березня. Тепер військові зможуть отримати відповідні пільги, зокрема безкоштовно навчатися. Також на сесії депутати внесли правки до бюджету на поточний рік, зокрема наново розподілили 773 мільйони гривень.
   Депутатів, які прийшли на сесію, під стінами облради зустріли мітингувальники. На обличчях – загадковий грим та маски, у руках плакати. Десятки артистів, музикантів та лялькарів тут організували ціле театралізоване шоу. Навіть принесли до стін поховальний вінок. Таким чином театрали просили не ховати культуру у Дніпрі.
   Поки під стінами облради мітингувальники співали  – у самій будівлі на третьому поверсі, депутати вже слухали гімн. Роботу почали з бюджетних питань. Директор департаменту фінансів облдержадміністрації, Тетяна Шебеко звітує, через перевиконання кошторису за 2016, та неосвоєні державні субвенції, 773 мільйони гривень треба розподілити наново. Депутати підтримують.
   Близько 300 мільйонів гривень виділили на об’єкти соціального значення: школи, садочки , а також переформатування лікарні у перший в області хоспіс.  Загалом депутати працювали злагоджено. Рішення присвоїти тридцятьом військовим статус бійців-добровольців приймали під оплески.
   На сесії депутати також прийняли рішення про повну заборону вирубки дерев у лісах та лісових масивах до квітня 2018. А ось питання щодо фінансування закладів культури у порядку денному було відсутнє. Проте, як пояснив голова облради,  зарплатню творчим колективам театрів знизили вимушено та тимчасово.
   Скільки часу знадобиться на таку оптимізацію – нині не відомо. Проте декому зарплатню на сесії таки підняли. Депутати проголосували за преміювання співробітників апарату облради, загально на 150 %.