четвер, 9 березня 2017 р.

Шевченківські читання

   Шевченківські читання провели у Дніпрі. Поетичний марафон влаштували на честь 203-ї річниця від дня народження поета, Тараса Шевченка. Школярі, студенти та народні артисти України читали вірші біля пам’ятника Кобзарю. А також поклали квіти до монументу. У святі взяло участь декілька сотень містян.
   Декілька сотень містян прийшли до пам’ятника Тарасу Шевченку, аби вшанувати великого українця. 9-го березня виповнюється 203 роки з народження Кобзаря. У Дніпрі до цієї дати влаштували поетичний марафон. Вірші Шевченка читали учасники міських та обласних літературних конкурсів, олімпіад, школярі, студенти, а також народні артисти України.
   Замість підручників – голоси акторів. Для учнів 8-го класу 44-ї школи шевченківські читання стали ще й своєрідним уроком української мови. Школярка Катерина, розповідає, її улюблений вірш Кобзаря – «Заповіт».  Каже, слова поета не втратили актуальності і нині.
   Більше, ніж поет. Приклад для сучасників та орієнтир для майбутніх поколінь, Тарас Шевченко став символом боротьби за свободу України, ділиться Сергій Полуциган.
   Письменник Володимир Луценко розповідає, шевченківські слова багато в чому стали пророчими для України. Митець також закликав не сприймати Кобзаря лише, як поета зі шкільної програми, адже у творах Шевченка, каже, багато для сучасників.
   Під час поетичного марафону до пам’ятника Кобзарю традиційно поклали квіти місцеві та обласні депутати, чиновники, представники духовенства та громадські діячі. Далі марафон продовжили. Загалом його учасниками стали декілька десятків читців Дніпропетровщини.