вівторок, 7 березня 2017 р.

Як винайняти житло і не потрапити на шахраїв?

   Ціни на ринку нерухомості постійно зростають, тому потенційні орендатори, натрапивши на гарний дешевий варіант, погоджуються на будь-які умови ріелторів. Та через свою необачність можна стати жертвою квартирних аферистів.
   Алевтина разом зі своїм хлопцем понад два місяці шукала житло. Розповідає, ринок нерухомості нині невиправдано дорогий. Та за тривалий час пошуку пара натрапила на, як здавалося б, чудовий варіант. Простора квартира у центрі Дніпра з євроремонтом, та ще й відносно дешева. Одразу зв’язались з ріелтором аби домовитись подивитись квартиру. 
   Ріелтор запропонував перерахувати 1000 гривень на банківський рахунок. Та така пропозиція насторожила Алевтину, тож вона вирішила не ризикувати.
   За тиждень молода пара знайшла ще один гарний варіант. Домовившись з ріелтором, одразу ж прийшли подивитись квартиру.
   Віддавши майже 8 тисяч гривень пара спокійно поїхала збирати речі. Тоді, згадує Алевтина, і думки не було що це може бути якась афера. Адже їм, розповідає, показали всі папери на житло та одразу ж дали ключі. На те, що документи були лише копією звернули  увагу тільки наступного дня.
   Аби розібратись у ситуації мешканці квартири подзвонили справжній власниці. Жінка одразу ж приїхала на місце з оригінальними паперами на житло та своїми документами.      Псевдовласникам та посереднику пара так і не додзвонилась. Такі афери, розповідає ріелтор пані Людмила, дуже розповсюджені на ринку нерухомості. Заохочують людей зазвичай низькими цінами на житло. Тож саме це, каже, мало б і насторожити потенційних орендаторів.
   Не рідкість такі випадки, коли шахраї можуть бути як в долі з власником квартири, так і просто підробити документи та зробити дублікат ключів – пояснює юрист.  А ось коли справжніх мешканців не буде вдома, привести туди майбутніх орендаторів. Та все це стається, в першу чергу, через необачність людей.
   Перевірити справжність документів можна за допомогою онлайн-реєстру нерухомого майна України.
   А ось перераховувати кошти на банківську карту в жодному разі не можна – застерігає юрист. Повернути їх ви вже не зможете. Так само навряд чи побачить свої гроші і героїня сюжету - Алевтина. Адже знайти шахраїв буде дуже складно, зазвичай вони використовують фальшиві документи.  Тому фахівці радять бути дуже обачними при оренді житла, аби не залишитись і без грошей, і без квартири.