понеділок, 6 березня 2017 р.

Права жінок

   Свобода слова, право на повноцінне життя, та гідну роботу. За це в усьому світі жінки борються вже понад століття. Наразі до питань гендерної нерівності додалися проблеми з працевлаштуванням жінок-переселенок. Також це питання лишається відкритим для людей з обмеженими фізичними можливостями. Напередодні міжнародного жіночого дня у Дніпрі зібрали круглий стіл, аби вкотре підняти питання гендерної політики.
   Жінка – це лише мати та берегиня домашнього вогнища з цими стереотипами наше суспільство бореться вже понад століття. Жінки переконані, право на повноцінне життя та гідну роботу має кожен. Це не залежить від віку, фізичних можливостей та статі.
   Починаючи з 2014-го в нашій країні з’явилася ще одна категорія жінок які потерпають від дискримінації.  Це - переселенки. Пані Наталя одна з них. Нині вона працює у Донецькій області. Каже, окрім гендерної нерівності жінки-переселенки отримали нову проблему.
   Та якщо переселенцям пропонують бодай якусь роботу, то для жінок з фізичними вадами працевлаштуватися майже неможливо переконана пані Ольга. Жінка очолює громадську організацію яка займається проблемами людей з обмеженими фізичними можливостями. Каже, наразі місто просто не готове прийняти особливих людей.
   Для того аби ці проблеми все ж зрушити з мертвої точки очільники громадських організацій, представники ООН та держслужбовці  провели круглий стіл. На заході обговорили проблеми працевлаштування та гендерної дискримінації. Особливу увагу приділили жінкам-переселенкам.
   Круглий стіл на тему «права жінки на гідну працю» провели для того аби обмінятися досвідом. Коли питання гендерної нерівності остаточно вирішать ніхто прогнозувати не береться. Жінки кажуть, в першу чергу проблему треба піднімати на державному рівні.