вівторок, 21 березня 2017 р.

Без тепла та газу

   Вже близько тижня мешканці дніпровської багатоповерхівки, що на проспекті Поля, вимушені жити у холоднечі. У будинку зупинили газопостачання, та, як запевняють люди, зробили це безпідставно. У їхніх квартирах, бідкаються дніпровці, немає навіть бойлерів, тож воду доводиться гріти у каструлях, а обігріватися кондиціонерами. У ситуації розбиралися наші журналісти.
   23 поверхи, 258 квартир. З 14 березня всі мешканці новобудови проживають у холоднечі. Директор ОСББ житлового комплексу ділиться, станом на початок  березня у будинку був борг за газопостачання, та наразі його вже сплатили. Проте, розповідає пані Катерина, представники «дніпрогазу» все одно приїхали відключати газ.
   Саме тут, біля цього люку мешканці багатоповерхівки захищали власні права. Директор ОСББ говорить, чергували біля газового вентилю довго, проте незабаром блакитне паливо надавати все ж таки перестали. Запрошує до котельної, та у підтвердження власних слів демонструє – всі прибори у неробочому стані.
   Мешканці скаржилися і не раз – розповідає керуюча будинком. Показує скарги, і до комунальної установи і навіть в адміністрацію президента. У листах відповідають, що відключили газ примусово, через наявний борг. Проте, запевняє директор ОСББ, всі борги вже сплатили. Показує електронний лист від «нафтогазу», адже саме ця компанія і надає блакитне паливо. Там зазначено – необхідний обсяг газу на будинок виділили. Та у «Дніпрогазі», який його розподіляє, говорить Катерина Забірна, на її скарги відповідають так :
   До «дніпрогазу» звернулися й ми. Проте зустрітися із журналістами в установі відмовилися. Відповідь на питання, чому газ відключено  та коли включать ми отримали у письмовому вигляді.
 «На цей час НАК «Нафтогаз України» надав підтвердження обсягів газу для ОСББ житлового комплексу «Кіровський». Відновлення газопостачання буде здійснене за письмовим зверненням споживача, після відшкодування витрат на припинення та відновлення газопостачання, про що споживач був повідомлений 17-го березня 2017-го року.» (підкреслити зачитане)
   Директор ОСББ житлового комплексу, каже – про те, що потрібно писати спеціальне звернення, та відшкодовувати витрати «Дніпрогазу», мешканців ніхто не повідомляв. Та люди говорять – готові на будь-що, аби повернути у свої квартири тепло. А поки що намагаються грітися власними силами.