середа, 29 березня 2017 р.

У Дніпрі руйнують дамбу

   У Дніпрі руйнують дамбу. Саме з цього приводу активісти міста б’ють на сполох. На вулиці Мостовій, що у Дніпрі спилюють дерева. Та, зі слів активістів – роблять це незаконно.  Ця вулиця – пролягає по дамбі між Таромським та Карнаухівкою. А зелені насадження, як запевняють представники громадськості, захищають її від руйнування.
   Ці кадри ми зняли близько тижня тому. 22-го березня разом із представниками однієї з дніпровських громадських організацій ми приїхали у Таромське, де і спилюють зелені насадження. Громадський інспектор з охорони навколишнього середовища Артем Касьянов розповідає, які саме дозволи необхідні для того, аби у такий спосіб позбуватися від дерев.
   Та за словами представників громадськості – необхідних дозволів на вирубку дерев немає. Тож на місце події  викликають поліцейський патруль. Трохи згодом для з’ясування подробиць приїжджають і співробітники слідчого відділу Новокодацького відділку поліції. На галас виходять і люди, що представляються власниками території. Кажуть –претензій не розуміють. Говорять, це все – їхня приватна власність.
   На місці події поліцейські приймають заяву від активістів. Впродовж кількох годин правоохоронці опитували свідків, та з’ясовували подробиці справи. В результаті – опломбували автівку, до якої вантажили спиляні дерева. Та роз’яснити ситуацію правоохоронці відмовились. Як запевнив оперуповноважений кримінальної поліції Новокодацького відділу поліції Олександр Вікторовський, надавати коментарі журналістам їм заборонено.
   З’ясувати, кому ж належить ця  територія, та чи є відповідні дозволи на спилювання зелених насаджень намагались і ми. З цими питаннями зверталися і до облдержадміністрації, і до Дніпровської міської ради. Та у прес-службах обох установ стверджують – цей район до них не відноситься. Тож відповідей нам так і не надали.
   Ситуацію роз’яснюють у міському відділі поліції. Кажуть, за заявою від громадських активістів наразі відкрито кримінальне провадження.
   Та слідство поки що триває. Наразі представники громадської інспекції з охорони  довкілля склали власний протокол з приводу правопорушення. Говорять, чекатимуть результатів поліцейських перевірок, та у разі чого – готові вдатися до більш рішучих дій.