вівторок, 14 березня 2017 р.

Військові - донори

   Врятувати своїх. У Дніпрі військовослужбовці здали кров для порятунку поранених на Сході бійців. У донорській акції взяло участь 16 солдат національної гвардії України. Діляться життєдайною військові не вперше.
   Фото на згадку навпроти обласної станції переливання крові. Поділитися життєдайною прийшли 16 військових- нацгвардійців.
   Перед кроводачею тут на кожного чекає обслідування у лікарів. Владислав здаватиме кров вперше, проте у своєму здоров’ї впевнений.  
   Та, аби кров виявилася придатною мало просто бути здоровим, розповідає заступниця головного лікаря станції переливання крові, Валентина Кащак. За декілька днів перед процедурою треба відмовитися від поганих звичок, а вранці перед кроводачею і від звичного бутерброда з маслом. Жир у крові, за свідченням лікарів, не дає можливості провести повноцінне обслідування.
   Проте відмовляти собі у їжі перед кроводачею заборонено також -  можна втратити свідомість, кажуть медики. Тож, перед самою процедурою військових тут пригощають солодким чаєм та печивом. Загалом, ділиться Валентина Кащак, останнім часом все більше людей охоче здають кров. А серед почесних донорів з’являються люди молодого віку. Проте, потреби станції переливання не зменшуються.
   Аби станція функціонувала без перебоїв, щодня здавати кров повинні близько сотні донорів, додає пані Валентина. Тож, ініціативу нацгвардійців всіляко підтримує. Власною кров’ю врятувати життя іншої людини сподівається і військовий Андрій. Чоловік служив у зоні АТО у 2014. 
   Загалом в акції взяло участь 16 бійців. На цьому донорський флешмоб не завершують. Вже у середу, 15 березня, на зміну цим військовим до станції переливання прийдуть їхні побратими, аби також поділитися життєдайною з тими, хто її так потребує.