середа, 1 березня 2017 р.

Імунітет перевірено

   1-го березня у світі відзначають день імунітету. Дату обрали не випадково, адже саме на початку весни більшість страждає від зниження захисної функції організму. Захід  заснували за ініціативи всесвітньої організації охорони здоров’я, його мета – проінформувати людей про особливості функціонування імунної системи,  та розповісти про способи її зміцнення.
   За статистикою, навесні 80 відсотків населення почувають себе погано, через зниження імунітету. Лікарі говорять, причина тому – тривалий період холодів, під час якого більшість людей встигли перенести ГРВІ та грип. Та окрім хвороб, кажуть медики, на імунітет впливає безліч факторів.
   Ірина Сичова ділиться, найбільше страждають діти, у яких імунна система ще не сформована, та літні люди. Тож саме їм, в першу чергу,  потрібно уважно ставитися до власного здоров’я. Лікар радить частіше провітрювати приміщення та долучатися до здорового способу життя. Також, доповнює імунолог, дуже важливо -  збалансований раціон харчування. Потрібно їсти більше фруктів, овочів, відмовитися від надмірного споживання алкоголю та шкідливих звичок. Медик дає поради, як правильно зміцнювати імунітет.
   Саме загартовуватися вирішив і Роман. Хлопець вже кілька місяців разом із друзями щотижня занурюється в ополонку. Ділиться, раніше такі купання влаштовували тільки на Водохреще, та цієї зими вирішили зробити їх систематичними. Каже – вже є перші результати від такого способу зміцнення імунітету.
   Зміцнити власний імунітет можна і за допомогою вітамінів у пігулках. Та  головне, кажуть медики,   – не перестаратися, адже надмірний прийом ліків тільки зашкодить вашому здоров’ю.