вівторок, 7 лютого 2017 р.

Цікава історія парка Пісаржевського

   У Дніпрі велика кількість парків та скверів – кожний має свою  цікаву історію. Напевно багатьом городянам буде корисно та цікаво дізнатись про культурні пам’ятки рідного міста.
  Про цей невеличкий куточок відпочинку знають далеко не всі місцеві. А поміж тим у парку Пісаржевського власна цікава історія.
   У минулому парк Пісаржевського був кладовищем, що розташовувалось у віддаленій частині міста. Згодом на місці кладовища вирішили зробити парк меморіального характеру, але вийшло не зовсім так. Тепер тут сквер для прогулянок, магазини та житловий будинок. На одній з паркових алей знаходиться могила видатного єврейського діяча, але вона не зберіглась.
   На початку 20-го століття ім’я Мойсея Карпаса було дуже вагомим для Катеринослава. Він був крупним підприємцем та благочинцем.
   У парку збереглась лише одна могила – людини на честь якої його назвали  --  Льва Пісаржевського.
   У 1913 році Пісаржевський приїздить до Катеринослава та стає професором Гірничого інституту, а згодом створює Український інститут фізичної хімії.
   Незабаром на парк Пісаржевського чекає велика реконструкція. Відновлять озеленення, з’являться нові атракціони. Втім і історичні  куточки старого парку не залишаться поза увагою.