пʼятниця, 17 лютого 2017 р.

День спонтанного прояву доброти

   17-го лютого у світі відзначають День спонтанного прояву доброти. Таке свято – одна з недавніх ініціатив міжнародних благодійних асоціацій. Цього дня традиційно в багатьох країнах світу  проводять благодійні флешмоби та акції.
   Подарувати квіти незнайомці, сплатити рахунок за каву, або ж пригостити солоденьким – 17-го лютого по всьому світу небайдужі люди проводять благодійні акції. Це свято заснували в Америці, наразі воно найбільш поширене в країнах США та Західної Європи.
   Подібні акції проводять і в Україні. На відміну від закордонних традицій, де нерідко в таких заходах приймають участь відомі актори, політики та громадські діячі, у нас це здебільшого студентська ініціатива. Наразі у нашій державі це свято не настільки поширене. Більшість дніпровців кажуть -  коли роблять добрі справи – не зважають на дату в календарі.
   Допомагають людям робити добрі справи і в «Дніпровській біржі благодійності». Заснували цю організацію у 2014-му, тоді всі зібрані кошти спрямовували на допомогу військовослужбовцям. Наразі допомагають тяжкохворим діткам – збирають гроші на лікування, та на необхідне обладнання, що потім встановлять у  міських лікарнях. Сюди щодня звертаються люди  з проханням про допомогу.
   За весь час існування благодійного проекту зібрали вже майже сім мільйонів гривень, та врятували життя численній кількості  потребуючих. Зазвичай за добу люди перераховують на сайт близько 20-ти тисяч гривень. Цього достатньо, аби допомогти одному хворому. Волонтери кажуть, робити добрі справи потрібно не в особливі дні, або ж у свята. Добро – повинно бути невід’ємною частиною нашого життя.
   День спонтанного прояву доброти – свято не офіційне, та поки що не поширене в нашій країні. Проте, це чудова можливість згадати про добрі справи.