середа, 15 лютого 2017 р.

Сесія міськради

   Чи підтримувати залізничну блокаду військових, скільки коштуватиме картка дніпрянина та хто фінансуватиме вторинну медицину Дніпра. Ці та інші питання депутати обговорили на першій у 2017 сесії міськради. Які рішення ухвалили та над чим сперечалися?
   Після зимових канікул депутати дніпровської міськради збираються на першу у 2017 році сесію. В залі рекордна кількість  – 61 депутат. А ось міський голова, Борис Філатов не з’явився через відрядження у Києві. Замість нього головував секретар міськради, В’ячеслав Мішалов. Порядок денний ухвалювали більше години. Врешті-решт почали з обговорення залізничної блокади окремих районів Донецької та Луганської областей. Нагадаємо, її учасники, здебільшого військовослужбовці протестують проти незаконних переміщень товарів, зокрема вугілля. На думку одних депутатів, такі дії можуть призвести до енергетичної катастрофи Дніпра.
   Інші депутати - закликали шукати альтернативу донецькому вугіллю.
   Та були й такі, що запропонували підтримати військовослужбовців. 
   Та врешті-решт депутати проголосували за звернення до Верховної Ради з вимогою не допустити енергетичної кризи.  Ну, а далі почали вирішувати, що робити з фінансуванням вторинної медицини у Дніпрі. Нині комунальні лікарні підпорядковуються області, а фінансуються за рахунок державної субвенції.
   Проте, профінансувати вторинну медицину вирішили тільки після її повернення до міського управління.
   Далі без сперечань та обговорень депутати ухвалили зміни до програми «Родина героя». Згідно якої члени сімей загиблих військових отримуватимуть щорічно 10 тисяч гривень на медичні потреби та відпочинок. На 17 з половиною мільйонів також збільшили фінансування соціального захисту населення. І ухвалили програму «Картка дніпрянина».
   На 5 років цієї програми виділили 51 мільйон гривень. Свої картки безкоштовно мають отримати близько 400 тисяч дніпровців.