вівторок, 21 лютого 2017 р.

День героїв небесної сотні

   Героїв Небесної Сотні вшанували у Дніпрі. Містяни поклали квіти до пам’ятника загиблим під час розстрілів на майдані. Волонтери, військові та активісти згадували свою власну революцію.
   Із жалобної панахиди за загиблими героями Небесної Сотні розпочали день пам’яті у Дніпрі.
Далі до пам’ятного знаку квіти поклали десятки дніпровців, представники влади, духовенства, військові та волонтери. Вшанували загиблих під мелодію української народної пісні- реквієму «Пливе кача», саме ця мелодія звучала три роки тому, коли Майдан прощався зі своїми героями.
   Вшанувати пам'ять героїв прийшло декілька сотень містян. Серед них і люди, які самі були частиною революції. Свій Майдан згадує волонтерка Тамара Мудрак. Для неї, як і для тисяч інших, все почалося з побиття студентів.
   Боронити справедливість пані Тамара поїхала до Києва, працювала у медпункті Жовтневого палацу. Пригадує, ще на початку  революції учасники майдану відчували постійну загрозу.
   З Дніпра до Києва їздила на майдан і пані Наталя. Жінка стала частиною революції у січні 2014го, коли палала вулиця Грушевського. Після Грушевського вона повернулася до Дніпра і продовжила свою боротьбу вже тут.
   А ось пан Володимир – активіст Дніпровського майдану. Згадує, шлях до змін у Дніпрі був непростим. Нині, Володимир впевнений, події тієї зими назавжди змінили свідомість українців. А пам'ять про подвиг Небесної Сотні залишиться в кожному з нас.