середа, 15 лютого 2017 р.

Магістри іноземці

   У ДНУ іноземні студенти отримали свої магістерські дипломи. Мовний бар’єр, адаптація до нових умов – усе це за плечима вже дипломованих фахівців.
   Самех Бало вже 6 з половиною років живе та навчається в Україні. Розповідає, спочатку освіту отримував у Луганську, проте потім довелося звідти поїхати. Навчання в ДНУ Самех розпочав з четвертого курсу.
   Самех закінчив університет з червоним дипломом. Тепер із ним планує повертатися на батьківщину, в Ірак. Проте – розповідає –  за університетом сумуватиме. 
   А ось Альфа повертатися на батьківщину, у Габон не планує. Спочатку намагатиметься знайти роботу в Україні, тим паче, що мовний бар’єр вже давно подолала. Хоча, зізнається, спочатку було важкувато.
   Альфа згадує, одногрупники ставилися до неї добре – вона була єдиною іноземкою на факультеті.
   Загалом у 2017 році диплом магістра в ДНУ отримали 32 іноземних студента. До того ж є і такі, що закінчили університет з червоним дипломом.
   Навчання в ДНУ для іноземних студентів розпочинається з вивчення російської та української мов. З ними працюють одразу два деканати. 
   Загалом в ДНУ навчаються 270 іноземців з понад 20 країн. Більша частина студентів приїжджають до України з Азербайджану та Туркменістану.