середа, 15 лютого 2017 р.

15-го лютого в Україні вшановують пам’ять воїнів-інтернаціоналістів

   Саме цього дня, 28 років тому для наших військовослужбовців завершилася війна в Афганістані.  15 лютого 1989 року остання колона радянських військ остаточно покинула територію цієї ісламської республіки.
У Дніпрі вшановували пам’ять учасників бойових дій, що полягли на чужині, біля монументу загиблим воїнам-інтернаціоналістам «Вибух пам’яті».
   Із квітами та сльозами на очах. Дніпровці зібралися біля монументу воїнам-інтернаціоналістам, аби згадати та вшанувати пам’ять всіх, хто загинув під час бойових дій на території інших держав. Наразі на Дніпропетровщині мешкають тисячі учасників війни в Афганістані. Близько трьохсот військових так і не повернулися на рідну землю.
   Сюди приїхали як місцеві чиновники, так і рідні та друзі тих, хто брав участь у війні в Афганістані. Прийшли із квітами і самі афганці. Ігор Васильович ділиться, брав участь в бойових діях з 1983-го по 1985 рік. Згадує, часи були нелегкі, втратив чимало товаришів. Проте, каже, багато і здобув у цій війні.
   До пам’ятника пан Ігор щорік приїжджає разом із товаришами по службі.
   Разом із бойовими побратимами приїхала до монументу і пані Людмила. Єдина жінка у полку, та технік супутникового зв’язку за сумісництвом – вона також брала участь в афганській війні. Жінка ділиться, військову професію обрала не випадково, адже характер у неї бойовий. Проте навіть із бойовим характером, ділиться Людмила, було дуже тяжко.