понеділок, 23 січня 2017 р.

У Дніпрі встановили пам’ятник, присвячений воїнам армії УНР

   Відкриття монументу присвятили 98-й річниці об’єднання УНР та ЗУНР. Меморіал має форму хреста, який використовували в знаках та нагородах Української народної республіки. На монументі зображені український герб та меч.
Місце для пам’ятного знаку обрали символічне – Соборну площу. Саме там, неподалік поховані 14 воїнів, що воювали в полку «Січових стрільців – Вільних Козаків».
   Встановити такий пам’ятник у Дніпрі планували давно. Майже сто років тому, ще у Катеринославі, громадськість хотіла у такий спосіб вшанувати воїнів, що звільняли місто від більшовиків. Проте, тоді відкриттю монументу завадив наступ Червоної армії.  У 2016-му громадські активісти знову підійняли цю тему. Для того, аби втілити ідею у життя – заручилися підтримкою нардепа. Це перший у місті пам’ятник воїнам УНР, які майже століття тому загинули в боях за Дніпро.
   Пам’ятник встановили на Соборній площі – саме тут поховані воїни УНР, що загинули на Придніпров’ї під час визвольних змагань. На гранітному меморіалі викарбувані 14 імен хлопців, які полегли у боях з більшовиками.
   Відкриття пам’ятного знаку зібрало кілька сотень небайдужих дніпровців. Багато хто прийшов із українськими прапорами, патріотичними шарфами, та іншою національною символікою. Також на заході були присутні чиновники, військовослужбовці та церковнослужителі, які освятили меморіал. 
   Завершили захід українськими народними та патріотичними піснями. Заспівав на відкритті пам’ятника і відомий музикант Олег Скрипка. Він виконав пісню «Зродились ми». За словами артиста, ця композиція у стилізованій обробці є маршем нової української армії.