вівторок, 31 січня 2017 р.

Всесвітній день ювеліра

   31 січня – Всесвітній день ювеліра. У міжнародний день ювелірів  - дніпровські майстри – у буденних справах. Замовлень багато  - від виготовлення «з нуля» -  до чистки та ремонту.
Інструментів багато. Ювелір Сергій працює з мікроскопом – тонка робота. Антон демонструє як обробляти каблучку.
   Якщо ти ювелір, то маєш бути усидливим та врівноваженим. Це – важливо, запевняють майстри, ювеліри працюють у професії понад 10 років. Антон розповідає – в родині ювелірів не було, та й сам  - професію обрав випадково. Все вирішила зустріч із ювелірним майстром.     Пам’ятає пан Антон і свою першу роботу – прикраса із срібла для дружини.
   На переконання майстра - Ювеліром може стати кожний – було б бажання. Представники цієї професії повинні мати гарний зір, розвинутий окомір, моторику рук, художній смак. І , звичайно, важливо бути порядним і чесним. Інших  - не беруть. Адже ювеліри працюють із коштовностями.
   Як і в багатьох інших професіях рівень майстерності  - може бути різний. Цінують – ювелірів-універсалів – таким будь-яка робота під силу.
   З ювелірними виробами – багато різних асоціацій. Це може бути символом любові й шлюбу, ознакою достатку, розкішним атрибутом до свята, оберегом. Частіше до майстрів звертаються громадяни з готовими виробами.  Якщо каблучка, перстень – просять, скажімо змінити розмір або почистити, випав камінь із кольє або кулона–  приносять закріпити.
   Хоч робота вимагає зосередженості, мовчунами ювелірів не назвеш, бути комунікабельними для них не менш важливо, ніж мати естетичний смак.