понеділок, 16 січня 2017 р.

З головою в ополонку

   19 -го січня православні та греко-католики відзначать свято - Водохреща. Цього дня прийнято тричі зануритися у крижану воду на річці чи озері.
   Володимиру 60 років та 10 з них Водохреща він відзначає на березі Дніпра. У холодну ополонку стрибатиме і цього року. Каже, підготовку розпочав з першими морозами.
   Понад сім років стрибає в ополонку і Роман. Каже, щороку Водохреща відзначає у великій компанії. Ділиться, вперше стрибнув у крижану воду за порадою друга та зараз це стало доброю традицією.
  Та так сумлінно до занурення готуються не всі. Тому медики нагадають, купання у крижаній воді - стрес для організму та стане справжнім випробуванням для людей старше 40 років, та дітей, які не загартовували свій організм.
   Для купання в ополонці існує й свій дрескод. Медики радять одягати речі з натуральних тканин або ж термобілизну. Також перед зануренням варто розігріти організм. Лікарі кажуть, 3-5 хвилин активної гімнастики достатньо. Та нагадають, вживати алкоголь до чи після купання - категорично заборонено.
   Загалом в області облаштують 56 місць офіційного купання. Сім з них у місті Дніпро. Організатори кажуть, там встановлять пункти обігріву, організують чергування рятувальних служб та карет швидкої допомоги. На кожному місці для купання чергуватиме по 2-3 спеціалісти.
  За інформацією обласного гідрометцентру  погода 19 січня очікуєтся хмарною та стовпчик термометра опуститься до позначки - 7-10 градусів. Спеціалісти кажуть, лід цього року буде не міцним тож наголошують, купатися варто лише у спеціально відведених місцях.