четвер, 19 січня 2017 р.

На вулиці мороз, та пірнати у крижану воду їм не холодно!

   У священний день Водохреща дніпряни заряджалися енергією, фотографувались та з головою занурювались в ополонку. А все почалось зі святкової молитви.
   Десятки вірян зібралися біля храму Різдва Пресвятої аби посвятити воду - хто у відрі, хто у бідоні, а хто у звичайній пластиковій пляшці. Деякі дніпряни аби посвятити воду у цьому храмі їхали з різних куточків міста.
   А найзавзятіші навіть пірнали у крижану воду в ополонці. Проте, кажуть, холод майже не відчувається.
   За повір’ям, у цей день вся вода стає священною. Тому захворіти неможливо, навіть якщо на вулиці сильний мороз. Проте всі після пірнання одразу кутаються в халати та рушники.
   Ті, хто не пірнав у воду, просто стояли поряд та слідкували за дійством. Фотографувались та насолоджувались морозним днем.
   Біля храму святого Іона Хрестителя збираються віряни. Майже у кожного з собою – вода на освячення. Пані Надія дотримується традицій водохрещення вже 10 років.
   А ось Валерій цьогоріч вперше долучається до традицій. Розповідає – зранку вже встиг скупатися в ополонці. Святити воду до храму чоловік прийшов разом із колегами.
В церемонії освячення води взяв участь владика Іриней, митрополит Дніпропетровський та Павлоградський. Він також благословив вірян.
   Опісля обряду водохрещення люди вирушають до купелі біля храму. Тут цілий натовп бажаючих скупатися в ополонці. Віряни навіть створюють черги на шляху до купелі. І температура повітря в мінус сім градусів не лякає дніпровців.
   Андрій із друзями купається на Водохреща 4й раз  поспіль. Каже – головне це фізична підготовка.
   Поки одні купаються – інші пильно слідкують за порядком біля ополонки. Завжди готовий прийти на допомогу – рятувальник Олександр.
   Утриматися від алкоголю на свято вірян закликає і настоятель храму, Дмитро Аксютін. Розповідає, купання в крижаній ополонці має бути осмисленим дійством, а не просто розвагою. Ну, а тим, хто не має здоров’я стрибати у купель, засмучуватися не варто, адже святими в цей день вважаються всі водойми, зокрема і вода з-під крану.