вівторок, 10 січня 2017 р.

Яку знайти роботу військовослужбовцям після повернення з АТО?

   Фахівці Дніпра мають кілька варіантів працевлаштування для бійців. Про можливість отримати нову професію чи пройти курси перекваліфікації, а також які вакансії існують на ринку праці.
   Чимало бійців АТО, що повернулися додому після служби мають проблеми з працевлаштуванням – говорить Олексій Корж – представник держслужби у справах ветеранів війни і учасників АТО.
   За постановою Кабінету Міністрів кожен з демобілізованих має право на безкоштовне навчання: проходження курсів з підвищення кваліфікації чи перекваліфікації.  Кошти в бюджеті на цю програму виділені. Тим бійцям АТО, що хочуть скористатися такою можливістю потрібно звертатися  у центри праці та соціального захисту.
   Отримати повну вищу освіту за цією програмою держава не пропонує. А ось вивчитися на спеціаліста чи магістра на базі вже отриманого диплому бакалавра – можливо. Олексій Корж зазначає – нині у роботодавців є чимала потреба в робочих спеціальностях. Запрошують на роботу демобілізованих і авто перевізники.
   Нині водіями маршруток у Дніпрі працює близько десяти демобілізованих бійців АТО. А можливістю підвищення кваліфікації та перекваліфікації у 2016-му  вже скористалися близько тисячі трьохсот військовослужбовців.