пʼятниця, 27 січня 2017 р.

27 січня – День пам’яті жертв Голокосту

   В культурно-діловому центрі Менора у Дніпрі відкрилась виставка під назвою «Проти забуття». Це унікальна колекція історій людської долі. Протягом року фотограф і режисер Луїджі Тоскано зустрічався з колишніми в'язнями концтаборів у Німеччині, Україні, Росії, Ізраїлі та США. Наслідком цих зустрічей стало створення 200 портретів цих людей та запис відеоінтерв’ю з ними.
   Жодних галасливих прикрас. Проста зала, портрети 3 на 2 метри. Як тільки входиш до галереї на тебе дивляться очі, що бачили смерть, вбивства та катування. Автор виставки каже, що тема Голокосту його турбувала завжди. 
   Митець зізнається, що втілення цього проекту не було легким. Луїджі особисто вислухав історії більш, ніж двохсот постраждалих у часи Голокосту. Ці люди змогли навчити його бороти власні страхи.
   Люди мали змогу почути історії тих, кого вже немає. Пан Соломон розповів про один день із життя давнього друга, який звільняв Освенцим у 1945му році. Молодому солдатові довелось побачити печі, у яких згорали люди, сараї, де лежало відірване волосся та вирвані зуби.
   Деяких героїв портретів Луїджі Тоскано вже немає в живих, проте багато людей ще готові розповісти свої історії. 
   У вересні 2015 року фотоінсталяція «Проти забуття» була вперше презентована у вікнах Старої пожежної вахти у Маннгаймі; тепер побачити її зможуть мешканці Дніпра.
   Експозиція триватиме до шостого лютого, вхід для всіх вільний.