пʼятниця, 13 січня 2017 р.

Відьмин день. На календарі – п’ятниця 13.

   Відьмин день. На календарі – п’ятниця 13. За народними звичаями цей день має містичні особливості. З чого почалася історія вікових забобонів, та чи варто  особливо остерігатися нечистих сил?
   Чорний кіт, розбите дзеркало та прохід попід сходами – все це за повір’ям може накликати нещастя. Та такі прикмети бліднуть порівняно із тим, коли на календарі настає п’ятниця 13. За народними легендами, цього дня на шабаш збираються відьми і балом править сатана.
   Ця містична дата стала також натхненням для багатьох режисерів.
   Між тим, почалося все у Середньовіччі, у часи Тамплієрів. 700 років тому саме в п’ятницю 13го члени ордену були захоплені за наказом французького монарха Пилипа Четвертого. Членів ордена звинуватили у єресі та спалили на кострах інквізиції. За легендою магістр ордену прокляв цей день.
   У Християнські культурі п’ятниця 13 також має містичний сенс. Мовляв, під час Таємної вечері Ісуса та апостолів, яка відбулася з четверга на п’ятницю, Іуда сидів за столом 13м.
   Нині у кожній культурі до п’ятниці 13 ставляться по-різному. Так, британські лікарі зазвичай відкладають важливі операції на інший день, а рибалки не виходять у море. В той час, у  Іспанії та Португалії цей день вважається вдалим для морських прогулянок.
   В українській культурі відьминого дня заборонено стригти нігті та волосся, давати гроші в борг, а також думати про погане перед дзеркалом.
   Та наукового обґрунтування цим прикметам звісно немає. Тож, вірити, чи не вірити – вирішувати вам.