вівторок, 13 грудня 2016 р.

Похована історія

   Раніше цей парк був кладовищем, яке стало останнім прихистком для багатьох відомих людей. Зараз його територія – територія  для відпочинку. 

   В серЕдині 19-го  століття саме ця частина пагорба була вже околицею міста, сам Катеринослав закінчувався в районі Нагорного ринку. Під час Кримської війни тут стали ховати військових, що загинули під Севастополем. Так з’явилась і назва кладовища. Пізніше могили прибрали і зробили на цьому місці парк відпочинку.
   У післявоєнний період церкву вирішили не відновлювати, а могила Олександра Поля безслідно зникла. Головна окраса парку – монумент, стоїть на кургані в якому збереглися і залишки старовинного храму.
   В обласному архіві зберігається журнал перепоховань цього кладовища, проте жодних згадок про тіло Олександра  Поля там немає.
   На території парку є стадіон. За розповідями старожилів тераса під цим стадіоном з’явилась бо звезли частину надгробків і засипали їх землею. Доказами цьому є рештки могильних огорож, що стирчать із землі.
   Прогулюючись парком можна зустріти і старовинні надгробки.
   Старий парк давно потребує реставрації, тут часто прогулюються городяни. Проте коштів на відновлення цієї території відпочинку ще ніхто не виділяє.