четвер, 29 грудня 2016 р.

Врятуйте бегемота!

   Із такою заявою виступають активісти дніпровської зоозахисної організації «Вірність». Збентежила волонтерів новорічна вистава дніпропетровського державного цирку. У ній задіяні леви, гіпопотам, коні, зебри та верблюди. Зоозахисники впевнені, звірям у цирку погано, а утримують їх у неналежних умовах.
Проте, умов утримання тварин волонтери не бачили – кажуть, до вольєрів їх не пускають.
   Наразі у Дніпрі гастролює італійсько-угорський цирк із міжнародною програмою «Бегемот у Новий рік». Обіцяють видовищне шоу, на арену вийдуть леви, верблюди, коні, зебри та головна героїня вистави – бегемотиха Ліна. Проте, місцеві зоозахисники впевнені – це просто знущання над звірями. Активістка Марина Гусарова каже, за доброї волі жодна тварина не вийде на арену цирку. У цирку ж ці слова спростовують, кажуть – звірям тут добре. Супротив позиції зоозахисників мають свої аргументи.
   Та, кажуть волонтери «Вірності», і утримують тварин не так, як треба.  Мовляв,  навряд чи у нашому цирку створили для звірів належні умови. Та це тільки здогадки активістів – адже вольєрів вони не бачили.
   У цирку ж кажуть – готові показати активістам умови утримання звірів. Діляться, вони вже приходили сюди, їх пустили – проте подивитися на всіх тварин не було можливості.    Дресирувальників не було на місці.  Журналістам же демонструють вольєри , та розповідають, як піклуються про героїв вистави. 
  Щодо умов – відповідно до законів України -  площа вольєра  для гіпопотама повинна бути не меншою п’ятдесяти квадратів на одну тварину. Для левів – 30. Рікардо запевняє – розмір кожного вольєра – 10 на 10, а можливо навіть 15 на 15. Точної ж  цифри назвати не може, лише стверджує, що все відповідає нормам. Леви мешкають уп’ятьох, тож розмір приміщення повинен бути  трішки більшим, ніж 10 на 10.
   А ось басейн для бегемота повинен бути не меншим за двадцять шість квадратних метрів. Дресирувальник називає розміри – майже норма. Глибина басейну повинна бути 2 метри. Тут, за словами Рікардо, метр двадцять – проте, каже дресирувальник, Ліна – ще зовсім маленька, тож така кількість води комфортна для бегемотихи. Наразі у цирку активно йде підготовка до новорічних вистав. Працівники запевняють – звірі не перевтомлюються, загалом усі репетиції тривають не більше трьох годин на день. Тож, запрошують на видовищне шоу. Активісти ж навпаки закликають не ходити до цирку.