середа, 14 грудня 2016 р.

«Новорічний карнавал»

   Виставкова зала історичного музею перетворилася у справжній карнавал. Саме таку тематику має цьогоріч святкова виставка. Більшу частину експозиції складають новорічні іграшки. Тут їх збирають вже не перший рік, приміщення прикрашають кульки та підвіски, що принесли Дніпровці.
Загалом – близько п’яти сотень ялинкових прикрас. Є як сучасні, так і раритетні. Найстаріша з них – намисто на ялинку, яке виробили ще до другої світової війни.
   Традиційно прикрашає новорічну виставку  і дитяча творчість. Напередодні серед учнів другої художньої школи провели конкурс на кращу картину. Серед близько ста п’ятдесяти робіт обрали 15 – саме вони і створюють карнавальну атмосферу у виставковій залі. Автор одного з малюнків – тринадцятирічна Оля. Дівчина розповідає, працювала над картиною близько двох тижнів, використовувала різні матеріали та застосувала кілька художніх технік.
   Та який карнавал без святкових атрибутів. Родзинкою експозиції стала унікальна колекція карнавальних масок. Музейники діляться, вона – єдина у Дніпрі. На виставці представлена 51 прикраса з приватної колекції Лілії Бігеєвої. Із картону, пластику, бархату та пап’є-маше – ці маски колекціонували кілька поколінь у родині жінки. Пані Лілія згадує, їх надягали на будь-яке свято. Колекцію почали збирати за радянських часів, та доповнювали у різних країнах світу.
   Новорічний карнавал пануватиму в історичному музеї до кінця року. Ознайомитися із виставкою можна щодня, окрім понеділка. Також, нагадують музейники, експозицію все ще можна доповнити – власними ялинковими іграшками та прикрасами.