середа, 7 грудня 2016 р.

Чи чекати переселенцям різдвяного дива?

   Тиждень тому до нас звернулась родина вимушено переміщених осіб. Вони вже півроку не можуть випросити у місцевої влади хоч якесь житло. Хоча дружина має другу групу інвалідності, а такі люди є першими у черзі на поселення у модульні містечка та гуртожитки.
   Подружжя переселенців півроку тому переїхало з Донецької області до Дніпра.            Розповідають, до останнього не хотіли покидати своєї домівки, та жити під обстрілами  - вже не було жодних сил. Після переїзду одразу виникло питання - де жити? Винаймати помешкання подружжю не по кишені. Обидва непрацездатні: у дружини інвалідність другої групу, у чоловіка хворе серце. По допомогу вони звернулись до районного відділу соцзахисту – та безрезультатно. Вирішили діяти далі і пішли до міськради.
   Там, за словами жінки, її постійно годували порожніми обіцянками. За півроку, каже, не запропонували жодного варіанту. Нині подружжя вимушено мешкати у невеличкому розваленому будинку на околиці Дніпра. Пояснюють, винайняли те, на що грошей вистачило. Газового опалення тут немає, тож хворі люди вимушені топити піч. З водою так само проблеми – її треба носити з колодязя. Всі зручності – на вулиці. Як переживуть зиму у цьому будинку Руслан та Олена не знають.
   Чому місцева влада проігнорувала проблеми переселенців – питання. Адже чиновники запевняли: у модульні містечка та гуртожитки, в першу чергу, заселятимуть людей з обмеженими можливостями.
   З проханням пояснити чому місцева влада не дотримується своїх обіцянок ми звернулись до міськради. Поспілкуватись з нами чиновники згодились лише за тиждень. Розповідають, наразі вільного житла у Дніпрі немає. Родині переселенців як альтернативу запропонували поселитись у інших містах, та вони відмовились. Тому вимушені чекати поки у Дніпрі   облаштують тимчасові гуртожитки для вимушено переміщених осіб. Під них виділено чотири приміщення. Але відсутність технічних паспортів, пояснюють у міськраді, гальмує процес.
   Чиновники обіцяють швидко вирішити всі питання та запевняють, вже в січні люди зможуть оселитись у гуртожиток. Поки ж  родині переселенців залишається виживати у складних умовах та сподіватись, що вони все ж таки отримають на Новий Рік довгоочікуваний подарунок – тепле та комфортне житло.