пʼятниця, 23 грудня 2016 р.

Ялинковий рейд

   Перед черговим рейдом, до якого вирішили долучитися активісти та журналісти у поліції відбулася невеличка нарада. Правоохоронці ділилися, як мають виглядати ялинки,  що реалізують в законний спосіб.
   Тим не менше на сьогоднішній день правовою базою не обумовлено, аби бирки вішалися на ялинку. Таким чином деякі продавці зберігають їх окремо, що дає можливість  здійснювати махінації.
  Але бирки мають бути лише в тому випадку, якщо ялинки, вирощені у державному лісогосподарстві. Якщо ж в приватному угідді - поки немає механізму їхнього отримання підприємцям.
   Тим не менше у всіх продавців ялинок обов’язково має бути договір з КП "Благоустрій", якщо точка продажу розташована на міській території, свідоцтво  про державну реєстрацію фізичної особи підприємця, документ про проведену експертизу, на відповідність нормам СЕС. Наявність необхідних документів та позначок на деревах ми й перевірили з правоохоронцями.
Та документи, які показав підприємець підтверджують - ця ялинка продається законно. А позначок немає, адже вирощена вона  не у державному лісгоспі.
   Єдине зауваження, яке мали правоохоронці на цій точці - ялинки розставлені на більшу площу, ніж зазначено у договорі оренди з КП «Благоустрій». Але і цю невідповідність швидко усунули. Поки ми проводили перевірку - через дорогу вже розвантажили  нові дерева. І документів на них зовсім не було.
   Приїхали господарі ялинок хвилин за сорок. Та потрібних документів не привезли. Поїхали ще раз - привезли, та не всі. Не вистачає документів, в яких би зазначалося, де ж куплені дерева та свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи підприємця.
   Поїхали за документами знову. Та ще за годину господарі ялинок не повернулися. Тож правоохоронці пояснили продавчині, що буде, якщо необхідні папери не довезуть.