четвер, 1 грудня 2016 р.

Замість фарб та полотна – емаль на мідних пластинах.

   Вперше у Дніпровському музеї українського живопису відкрили виставку художника – Олексія Коваля. Експозиція – «Зимовий сад» складається з півсотні робіт автора. Всі виконані у техніці гарячої емалі
. Організатори кажуть, зібрати картини у такому об’ємі їм вдалося вперше.
   Обрати форму, кольорові пігменти та  визначитися з малюнком – то лише перші кроки для створенні картини у техніці гарячої емалі. Художники говорять, загалом процес виготовлення однієї роботи складається з двадцяти етапів. Автор виставки Олексій Коваль каже, після підготовки матеріалів на мідне полотно  наносять кольоровий пігмент та потім виріб випікають при високій температурі. А це від семисот градусів.
   У Дніпрі автор презентував виставку під назвою «Зимовий сад». Тут зібрали близько півсотні робіт. Каже, на створення однієї витрачає від декількох місяців до пари років. Ось цю картину «Лілеї» почав створювати ще у 2013-му та цьогоріч завершив. Говорить, тут він експериментує не лише з кольорами, а й з температурами. 
   На виставці усі картини оформили у загальній тематиці. Окрім полотен атмосферу зимового саду передавали й дівчата у середньовічних вбраннях. Вони зустрічають гостей та дарують квіти.
   Свою порцію гарного настрою та квіти отримала й пані Лідія. Жінка говорить, на виставку її запросила донька. Додає, раніше подібні експозиції не відвідувала та каже, про свій візит не пошкодувала.
   У Дніпровському музеї художнього живопису виставка триватиме з 2 грудня по 18 січня. Після цього твори майстра відправлять до Відня, Нью Йорку та Торонто.