четвер, 24 листопада 2016 р.

Європейська хартія регіональних мов

   У Дніпрі провели конференцію на тему : «Європейська хартія регіональних мов. Захист і розвиток регіональних мов і мов національних меншин». Та сам захід пройшов не так як його планували заздалегідь
. Заплановано конференцію, а на справі щось незрозуміле.
   Дніпропетровська область. Толерантність до всіх мов та нац. меншин тут була і залишається. В обласному центрі є школи в яких вивчають не лише українську, якщо батьки бажають, то є можливість віддати свою дитину на навчання в школу де можна вивчати азербайджанську, німецьку, іврит та безліч інших.  Тож захід не викликав інтересу, із заявлених 80 учасників, у залі присутніх було трохи більше половини.
   Проте, після перших спроб виступу, із залу шквалом посипалися питання, і чим більше на них відповідали тим більше питань з’являлося. Деяких  присутніх обурило слово «захищати мови», мовляв, прийшли послухати про плани розвитку мов, а не про їх захист.
   Також, постало питання формату заходу. Адже за всіма правилами, зазначив пан Ігор, це зібрання конференцією важко назвати. Та додав, що потрібно розрізнювати значення термінів і доречно ними оперувати.
   Дехто із присутніх навіть вирішили покинути конференц залу. Та  урвався терпець одному журналісту, Олегу Ростовцеву.
   А ось пан Віктор і зовсім іншої думки про конференцію
   Ми вирішили перевірити інформацію яку надав пан Віктор, і на одному з інформаційних сайтів натрапили ось на такий витяг. Тож відкритим залишається питання: хто і для чого намагався провести цю конференцію .