понеділок, 28 листопада 2016 р.

Інвентаризація дерев

   У Дніпрі активісти планують порахувати зелені насадження. Для цього розроблять спеціальний сайт, куди заноситимуть всю інформацію по кожному дереву.

   Промислові викиди в атмосферу, автомобільні вихлопи – все це забруднює атмосферу. Дерева вимушені боротися за чисте повітря. Активісти розповідають: ще  2001-му році урядом був виданий наказ про інвентаризацію зелених насаджень України, через рік він пройшов реєстрацію та повинен був вступити в дію, проте наказ і досі ігнорується.
   У Дніпрі загальна кількість дерев точно не відома, до того ж, невідома і кількість дерев, які вже треба спилити. Як наслідок, неможливо визначити, чи справляються зелені насадження з викидами в атмосферу. Більш того – деякі дерева міста неправильно обрізані.
   Активісти планують розробити спеціальний сайт, де можна буде слідкувати за станом зелених насаджень. На карті будуть відмічені усі дерева. Позначки відрізнятимуться за кольором та за формою. Колір позначатиме стан дерева – зелений – здорове, жовтий – потребує обрізання, рожевий – потрібне лікування, і червоний – померле дерево. Форма ж відповідатиме за різновид.
   Окрім сайту, планують також розробити два додатка – для платформи IOS  та Android. Таким чином небайдужі городяни зможуть власноруч вносити данні по деревам за допомогою своїх гаджетів.
   Активісти розповідають, що постійна депутатська комісія з питань транспорту та охорони навколишнього середовища Дніпра підтримала проект, проте у кошторис на наступний рік поки не внесла. На проведення інвентаризації потрібно 450 тисяч гривень, всі кошти планують витратити на ІТ-ініціативу. Проте у міста є більш нагальні потреби, ніж перелік дерев.