середа, 30 листопада 2016 р.

У Дніпрі нагородили медиків, волонтерів та військовослужбовців

    Відзнаку блаженного священномученика Омеляна Ковча лауреатам вручив Голова Української Греко-Католицької церкви, Святослав Шевчук. Захід відбувся у лікарні імені Мечникова.

   Церемонію розпочинають з виступу оркестру Львівської академії. Вручатимуть відзнаку імені священномученика Омеляна Ковча, він відомий тим, що у часи голокосту віддав своє життя за спасіння інших. Цьогоріч лауреатами стали волонтери, медики, благодійники та військовослужбовці. Вручити відзнаки до лікарні імені Мечникова завітав Голова Української Греко-Католицької церкви, Святослав Шевчук.
   Цьогорічним лауреатом став Володимир Гера. Професійний військовий, із початком бойових дій на Сході України його бригаду перевели до Луганська. 1го вересня 2014 року Володимир отримав поранення, коли прикривав відхід інших бійців.
   Далі був довгий період лікування та реабілітації у США та Німеччині. За це чоловік дякує волонтерам. Нині Володимир все ще пересувається на візочку. Та попри все, каже, ні про що не жалкує.
   Нагородили Відзнакою і Ігора Лук’янця. Економіст за освітою, він потрапив на Схід ще в квітні 2014 року. Зазнав поранення та переніс більше 25 операцій. Нині очолює Новоград-Волинську районну організацію Всеукраїнського союзу ветеранів АТО.
   Також почесною Відзнакою нагородили і лікарню імені Мечникова. З початку бойових дій на Сході України в лікарню надійшло більше 2х тисяч поранених бійців.
   Отримав Відзнаку і благодійний фонд «Кожен може», який розпочинав свою діяльність, як волонтерська спільнота однодумців в 2013 році.
   Ще одним цьогорічним лауреатом Відзнаки став польський громадський діяч, видавець та журналіст Адам Міхнік. Який за станом здоров’я не зміг бути присутнім на врученні. Загалом Відзнаку Священномученика Омеляна Ковча вручають 6 рік поспіль за особистий приклад жертовності та гуманізму, а також за вклад у справу культурного, міжрелігійного та міжнаціонального порозуміння.